Info

Kallenavn: Bahram
Født: 30. juni 2008
Kjønn: Hannhund
Farge: Fawn
Eier: Cathrine Fareth
Oppdretter: Ingela Hägg & Carina Pettersson, Sverige
Stamtavle >>

Avkom

Matanah's B-kull (Sverige)
Matanah's Boaz male
Matanah's Barabbas male
Matanah's Bartholomeus male
Matanah's Benjamin male
Matanah's Bileam male
Matanah's Bathseba male
Matanah's Bernice male

Dhawati B-kull (Sverige)
Dhawati Batal Rigel male
Dhawati Betelgeuse Al Nadir male
Dhawati Badra Hatsya male
Dhawati Bari'Ah Alnilam male
Dhawati Bashnin Alnitak male
Dhawati Basirah Saiph male
Dhawati Batul Meissa male
Dhawati Bellatrix bint Rafiiqa male
Dhawati Busr Mintaka male

Al Wathba H-kull (Sverige)
Al Wathba Hanon Jamil male
Al Wathba Hakeem El-Zehebi male
Al Wathba Hariz Fakhm male
Al Wathba Husam Ud Dawlah male
Al Wathba Habiyyah Hibat Al Jida male
Al Wathba Haemah Aleawatiff male
Al Wathba Hajirah Daw'Alshams male
Al Wathba Hawla Wanajiha Li-Seadis male
Al Wathba Hazmiyah Rwh Allatff male

Årets utstillingssaluki

Saluki Norge 2009: Nr. 3
Saluki Norge 2010: Nr. 2
Saluki Norge 2011: Nr. 7
Saluki Norge 2012: Nr. 4
Saluki Norge 2013: Nr. 5
Saluki Norge 2014: Nr. 1
Saluki Norge 2016: Nr. 9
Saluki Norge 2017: Nr. 12

Årets mestvinnende saluki på NKK utstillinger

Saluki Norge 2011: Nr. 1
Saluki Norge 2013: Nr. 3
Saluki Norge 2014: Nr. 2
Saluki Norge 2016: Nr. 1

Årets lure coursing saluki

Saluki Norge 2012: Nr. 8

C.I.B, NORD Ch, DK Ch, RU Ch, Balt Ch, BLR Ch, NO W-10, KBH W-11, WW-14, DK VW-16, NORD VW-16, NO W-16, NO VW-16 Al Wathba Bahram Al Nadir

Al Wathba Bahram Al Nadir

Utstillingsresultater

 2009

18.04.2009 Harstad Göran Bodegård Norsk Kennel Klub 1 1. JKK CK CERT 1.BHK BIR     3.BIG  
02.05.2009 Skellefteå,
Sverige
Cinzia Aymaretti Camia, Svenska
Vinthundklubben
1 !. JKK CK   R.BHK       BIR Junior
3.BIS Junior
30.05.2009 Hurdal Barbara Ruth Smith Norsk Myndeklubb  1                  
13.06.2009 Tromsø Domenic Harris Tromsø Hundeklubb 1 2. JKK CK CERT 1.BHK BIR     2.BIG  
14.06.2009 Tromsø Kirsti Lummelampi Norsk Dalmatiner
Klubb
1 1. JKK CK CERT 1.BHK BIR     1.BIG 2.BIS
20.06.2009 Oppdal Miroslav Zidar Surnadal og Rindal Hundeklubb 1 1. JKK CK CERT 1.BHK BIR     3.BIG  
27.06.2009 Trondheim Karin Hedberg Norsk Myndeklubb 1 1. JKK CK   2.BHK          
28.06.2009 Trondheim Per Iversen Norsk Kennel Klub 1 1. JKK CK   2.BHK          
04.07.2009 Våler Eli-Marie Klepp Norsk Eurasierklubb 1 2. JKK CK   3.BHK          
25.07.2009 Lövudden,
Sverige
Michael Williams Svenska Salukiringen 1 1. JKK CK   2.BHK       BIS Junior
26.07.2009 Lövudden,
Sverige
Helen Williams Svenska Vinthundklubben 1 1. JKK CK CERT R.BHK       BIM Junior
15.08.2009 Oslo Lotte Jørgensen Norsk Kennel Klub 1 2. JKK                
16.08.2009 Linderud Deric Aube Norsk Myndeklubb 1 2. JKK CK CERT 3.BHK          
05.09.2009 Narvik Hjørdis Espeland Narvik Trekk- og Brukshundklubb 1 1. JKK CK CERT 1.BHK BIR     1.BIG  
10.10.2009 Boden,
Sverige
Markku Kipinä Svenska Vinthundklubben 1 3. UKK                
24.10.2009 Tromsø Zoran Brankovic Tromsø Hundeklubb 1 1. JKK CK CERT 1.BHK BIR     2.BIG  
25.10.2009 Tromsø Bjørg Foss Norsk Kennel Klub 1 1. UKK CK CERT 1.BHK BIR CACIB   3.BIG  
28.11.2009 Lillestrøm Tuula Plathan Norsk Kennel Klub 1 1. UKK CK   3.BHK          

 2010

09.01.2010 Kajani,
Finland
Markku Mähönen Finsk Kennel Klub 1 1. UKK Exc CERT 1.BHK BIR CACIB   1.BIG  
20.03.2010 Harstad Margaret Davis Norsk Kennel Klub 1 1. UKK CK CERT 1.BHK BIM CACIB      
22.05.2010 Hässleholm,
Sverige
Rudi Brandt Svenska Kennelklubben 1 1. UKK CK   4.BHK          
23.05.2010 Sundsvall,
Sverige
Iren Naarits Svenska Kennelklubben 1 1. UKK CK CERT 1.BHK BIM        
29.05.2010 Tromsø Ivana Bakal Tromsø Hundeklubb 1 1. UKK CK CERT 1.BHK BIR     2.BIG  
30.05.2010 Tromsø Rita Reyniers Norsk Dalmatiner Klubb 1 1. UKK CK CERT 1.BHK BIR     1.BIG  
23.06.2010 Fredericia,
Danmark
Regina Tromp-Pruijn Dansk Myndeklubb 1 2. UKK Exc              
25.06.2010 Herning,
Danmark
Annette Bystrup Dansk Kennel Klub 1 1.UKK Exc CERT       CHAMPIONAT    
03.07.2010 Trondheim Wieslawa Misterka-Kluska Norsk Kennel Klub 1 1. AKK CK CERT 1.BHK BIM CACIB CHAMPIONAT    
04.07.2010 Trondheim Arne Foss Norsk Myndeklubb 1 1. CHKK CK   1.BHK BIR       BIS
17.07.2010 Alfta,
Sverige
Tanya Ahlman-Stockmari Svenska Kennelklubben 1 1. AKK CK CERT 2.BHK     CHAMPIONAT    
31.07.2010 Lövudden,
Sverige
Valerie Hamilton Svenska
Salukiringen
1                
01.08.2010 Ransäter,
Sverige
Kari Granaas Hansen Svenska Kennelklubben 1 1.CHKK CK   1.BHK BIR CACIB   3.BIG  
15.08.2010 Oslo Frans Gerritsen Norsk Kennel Klub 1 1.CHKK CK   2.BHK BIR CACIB     NV-10
04.09.2010 Lier Ken Allan Salukiutvalget i
Norsk Myndeklubb
1 3.CHKK CK   3.BHK          
05.09.2010 Lier Diana Allan Norsk Myndeklubb 1 1.CHKK CK   1.BHK BIM      
25.09.2010 Eckerø,
Finland
Ronny Doedijns Finsk Kennel Klub 1 1.AKK Exc CERT 1.BHK BIR CACIB CHAMPIONAT 2.BIG  
09.10.2010 Hamar Elisabet Janzon Norsk Kennel Klub 1 1.CHKK CK   1.BHK BIM CACIB    
13.11.2010 Kongsberg Rui Oliveira Kongsberg Hundeklubb 1 1.CHKK CK   1.BHK BIR     2.BIG  
27.11.2010 Lillestrøm Saija Juutilainen Norsk Kennel Klub 1   CK              
29.12.2010 Letohallen Leif Lehmann Jørgensen Norsk Dobermann
Klub
1 3.CHKK CK   3.BHK          

 2011

07.01.2011 Göteborg,
Sverige
Dominique Danel, Svenska Vinthundklubben EXC 4.CHKK CK   R.BHK          
08.01.2011 Göteborg,
Sverige
George Kostopoulos Svenska Kennelklubben EXC 5.CHKK CK              
09.01.2011 Göteborg,
Sverige
Birgitta Svarstad Svenska Kennelklubben EXC   CK              
12.02.2011 Murmansk, Russland Julia Lakatosh Nasjonal utstilling EXC   CK CERT 1.BHK BIR     2.BIG  
12.02.2011 Murmansk, Russland Olga Goncharuk Regional utstilling EXC   CK CERT   BIR   CHAMPIONAT 1.BIG 3.BIS
19.03.2011 Harstad Petter Fodstad Norsk Kennel Klub EXC 1.CHKK CK   1.BHK BIR CACIB   1.BIG  
28.05.2011 Tromsø Rony Doedijns Tromsø Hundeklubb EXC 1.CHKK CK   1.BHK BIR     1.BIG BIS
18.06.2011 Valby,
Danmark
Arne Foss Dansk Kennel Klub EXC 1.CHKK CK   1.BHK BIM CACIB   KBHV-2011
19.06.2011 Tånga Hed,
Sverige
Hilkka Nousiainen Svenska
Salukiringen
EXC 3.CHKK HP   4.BHK          
05.08.2011 Druskininkai,
Litauen
Yolanda Nagler Magal Druskininkai Cup 2011 EXC 2.CHKK CK   2.BHK   R-CACIB      
06.08.2011 Druskininkai,
Litauen
Laszlo Erdos Baltic Winner 2011 EXC 2.CHKK CK   2.BHK   R-CACIB      
07.08.2011 Druskininkai,
Litauen
Natalija Nekrosiene Sighthoundspecial Club Winner 2011 EXC 1.CHKK CK CERT 1.BHK BIR   CHAMPIONAT   2.BIS
13.08.2011 Umeå,
Sverige
David Miller Svenska Vinthundklubben EXC 2.CHKK                
20.08.2011 Lier Juan Carlos Vasconsellos Salukiutvalget i Norsk Myndeklubb EXC                
 
21.08.2011 Oslo Knut F. Blütecher Norsk Kennel Klub EXC 1.CHKK CK   1.BHK BIM CACIB    
 
27.08.2011 Tromsø Birthe Scheel Tromsø Hundeklubb EXC 1.CHKK CK   1.BHK BIR     2.BIG
 
28.08.2011 Tromsø Agneta Kappers Norsk Kennel Klub EXC 1.CHKK CK   1.BHK BIM CACIB    
 
11.12.2011 Stockholm
Sverige
Knut Blütecher Svenska Kennelklubben EXC 3.CHKK CK            
 

 2012

22.01.2012 Dauvgapils, Latvia Tamara Sarmont Latvia Kennel Club Nat Show “Latgale Trophy 2012” EXC 1.CHKK CK CERT       CHAMPIONAT  
 
17.03.2012 Harstad Marjatta P. Suorsa Norsk Kennel Klub EXC 3.CHKK CK   3.BHK        
 
09.06.2012 Tromsø Rita Kadike-Skadina Tromsø Hundeklubb EXC 1.CHKK CK   1.BHK BIM        
10.06.2012 Tromsø Rui Oliveira Norsk Dalmatinerklubb EXC 1.CHKK CK   1.BHK BIR        
07.07.2012 Luige,
Estonia
Millvoje Urosevic Estonia Kennel Club Nat. EXC 1.CHKK CK CERT 1.BHK BIR   CHAMPIONAT 3.BIG  
11.08.2012 Bjurholm, Sverige György Tesic Svenska Vinthundklubben EXC 2.BKK CK              
19.08.2012 Lier Starr White Salukiutvalget i Norsk Myndeklubb EXC 1.BKK CK   2.BHK         BIM Brukshund
25.08.2012 Minsk, Hviterussland E. Agafonova-Tripoli Belarus Winner 2012 EXC 2.CHKK         R-CACIB      
26.08.2012 Minsk, Hviterussland Lisbeth Mach Belorussian Cynological Union, Int. EXC 1.BKK   CERT   BIR CACIB   3.BIG  
09.09.2012 Drammen Markku Mähönen Norsk Myndeklubb EXC 1.BKK CK   1.BHK BIR       2.BIS
22.09.2012 Sortland Arne Foss Bjerkvik Hundeklubb EXC 1.CHKK CK   1.BHK BIR     1.BIG BIS
08.12.2012 Helsinki,
Finland
Pamela Mottershaw Finsk Kennel Klub EXC 1.BKK CK              
09.12.2012 Helsinki,
Finland
Lotta Brun Finsk Kennel Klub EXC 1.BKK CK              

 2013

25.05.2013 Narvik Saija Juutilainen Norsk Berner Sennenhundklubb EXC 1.CHKK CK   1.BHK BIM        
25.05.2013 Narvik Monika Blaha Narvik Trekk- og Brukshundklubb EXC 1.CHKK CK   3.BHK          
16.06.2013 Tromsø Christophe Coppel Norsk Kennel Klub EXC 3.CHKK CK   4.BHK          
06.07.2013 Trondheim Gerard Jipping Norsk Kennel Klub EXC 2.CHKK CK   2.BHK   R-CACIB      
07.07.2013 Trondheim Ingela Kyrklund Norsk Myndeklubb avd. Trøndelag EXC 1.BKK CK   1.BHK BIM       BIS Brukshund
20.07.2013 Tornio,
Finland
Torbjørn Skaar Finsk Kennel Klub EXC 2.CHKK CK   2.BHK   R-CACIB      
13.08.2013 Tvååker, Sverige Graham Hill Tvååker SKK Nat. EXC 3.CHKK                
24.08.2013 Oslo Åge Gjetnes Norsk Kennel Klubb EXC 1.CHKK CK   2.BHK BIM CACIB      
25.08.2013 Lillestrøm Meike DeHaney Salukiutvalget i Norsk Myndeklubb EXC 1.BKK CK   2.BHK         BIS Brukshund
07.09.2013 Tromsø Colette Muldoon Tromsø Hundeklubb EXC 1.CHKK CK   1.BHK BIR     1.BIG  
08.09.2013 Tromsø John Muldoon Norsk Dalmatinerklubb avd. Troms og Finnmark EXC 1.CHKK CK   1.BHK BIM        
21.09.2013 Sortland Kurt Nilsson Sortland Hundeklubb EXC 1.CHKK CK   1.BHK BIR     1.BIG 2.BIS
22.09.2013 Sortland Tino Pehar Bjerkvik Hundeklubb EXC 1.CHKK CK   1.BHK BIR     1.BIG 4.BIS
06.10.2013 Harstad Otto Schimpf Norsk Kennel Klub EXC 1.CHKK CK   1.BHK BIR CACIB      

2014 

16.02.2014 Pello,
Finland
Saija Juutilainen Finsk Kennel Klub, Nat. EXC 1.CHKK CK   2.BHK          
24.05.2014 Narvik Francesco Cochetti Norsk Berner Sennenklubb EXC 1.CHKK CK   1.BHK BIR     3.BIG  
25.05.2014 Narvik Tanya Ahlman-Stockmari Narvik Trekk og Brukshiundklubb EXC 1.CHKK CK   2.BHK          
14.06.2014 Tromsø Gerard Jipping Tromsø Hundeklubb EXC 1.CHKK CK   2.BHK          
15.06.2014 Tromsø Erin G. Brown Norsk Kennel Klub EXC 1.CHKK CK   1.BHK BIR CACIB   3.BIG  
05.07.2014 Trondheim Bjørg Foss Norsk Myndeklubb avd Trøndelag  EXC 2.BKK CK   1.BHK BIM        
06.07.2014 Trondheim Tina Permo Norsk Kennel Klub EXC 1.CHKK CK   1.BHK BIR CACIB      
12.07.2014 Alfta, Sverige Lydia Erhart Svensk Kennel Klub, nat. EXC 2.CHKK CK              
13.07.2014 Alfta, Sverige Zola Rawson Svenska Vinthuntklubben EXC 1.CHKK                
26.07.2014 Tammsvik, Sverige Anette Haferl Svenska Vinthundklubben EXC 1.CHKK CK   2.BHK          
27.07.2014 Tammsvik, Sverige Frank Farrar Svenska Vinthundklubben EXC                  
09.08.2014 Helsinki, Finland Roberto Velez Pico Finsk Kennel Klub EXC 1.BKK     1.BHK   CACIB     Verdens Vinner 2014
16.08.2014 Drammen Michael Williams Salukiutvalget v.NMK EXC 1.BKK CK   1.BHK BIR       BIS og BIS Brukshund
17.08.2014 Bjerke Travbane Göran Bodegård Norsk Kennel Klub EXC 1.BKK CK   1.BHK BIM CACIB      
06.09.2014 Tromsø Arne Foss Tromsø Hundeklubb EXC 1.CHKK CK   1.BHK BIR     1.BIG  
07.09.2014 Tromsø Marjorie Martorella Norsk Dalmantinerklubb, Troms og Finmark EXC 1.CHKK CK   1.BHK BIR     2.BIG  
04.10.2014 Harstad Dr Miklos Levente Norsk Kennel Klub EXC 3.CHKK CK              
02.11.2014 Herning, Danmark Javor Davor Dansk Kennel Klub Int. - Dansk Vinner  EXC 2.CHKK CK   2.BHK   R-CACIB      
14.11.2014 Lillestrøm Bitte Ahrens Norsk Kennel Klub EXC                  
15.11.2014 Lillestrøm Martin Croeser Norsk Kennel Klub EXC                  

 2016

30.07.2016 Strømsholm, Sverige Jenny Macro SvSR EXC 2.VTKK CK           :  
31.07.2016 Strømsholm, Sverige Mary White SvSR EXC 3.VTKK CK           :  
06.08.2016 Svenstavik, Sverige Jetta Tschokkinen Svenska Vithundklubben EXC 1.VTKK CK   3.BHK       BIR-Veteran BIS-Veteran
14.08.2016 Lillehammer Nikola Smolic Norsk Kennel Klub EXC 1.VTKK CK           BIR-Veteran  
20.08.2016 Bjurholm, Sverige Katrin Raie SvVK Bjurholm Officiell EXC 2.VTKK CK              
01.10.2016 Harstad Leni Finne Norsk Kennel Klub EXC 1.VTKK CK   1.BHK BIR     3.BIG BIS-Veteran
05.11.2016 Herning, Danmark R. van Veen-Keur Dansk Kennel Klub EXC 1.VTKK CK   2.BHK       BIR-Veteran DVV-16, BIS-4 Veteran
06.11.2016 Herning, Danmark Jarmo Vuorinen Dansk Kennel Klub EXC 1.VTKK CK   3.BHK       BIR-Veteran NordVV-16
19.11.2016 Lillestrøm Maija Lehtonen Norsk Kennel Klub EXC 1.VTKK CK   1.BHK BIR       NV-16, NVV-16

 2017

02.04.2017 Nordkjosbotn Michael Leonard Norsk Miniatyrhund Klubb EXC 1.VTKK CK   3.BHK       BIR-Veteran  
17.06.2017 Tromsø Markuu Mähönen Tromsø Hundeklubb EXC 1.VTKK CK   1.BHK BIR     BIG  
18.06.2017 Tromsø Knut Fr Blütecher Norsk Kennel Klub EXC 1.VTKK CK   2.BHK      

BIR-Veteran

 
29.07.2017 Ransâter, Sverige Carl Gunnar Stafberg SKK International EXC 2.VTKK CK              
30.07.2017 Strömsholm, Sverige Nolene Rue Steele SvVK national EXC 4.VTKK                
05.08.2017 Svenstavik, Sverige

Sade Hohteri

SvVK national EXC 1.VTKK CK   2.BHK         BIS-2 Veteran
06.08.2017 Svenstavik, Sverige Marie Gadolin SKK International EXC 1.VTKK CK   4.BHK       BIR-Veteran  
17.09.2017 Sortland Arne Foss Norsk Kennel Klub EXC 1.VTKK CK   1.BHK BIR     BIG BIS
09.12.2017 Helsinki, Finland Ray Lindholm FKK-Nordisk Winner EXC 2.VTKK                
10.12.2017 Helsinki, Finland Natasa Blanusa FKK-Finsk Winner EXC 2.VTKK CK              
16.12.2017 St.Petersburg, Russland P.K.Andersen Nevskiy winner EXC 1.VTKK             BIR-Veteran  

 2018

03.06.2018 Horten Enriqe De La Morena Salukiutvalget i NMK EXC 1.VTKK CK           BIM-Veteran  
04.08.2018 Fauske Petter Fodstad NKK Int. EXC 1.VTKK CK   3.BHK          
06.10.2018 Harstad Torbjörn Skaar, NKK Nordic EXC 1.VTKK CK   2.BHK     BIR-Veteran  
18.11.2018 Lillestrøm Jon Cole NKK Int. EXC 2.VTKK CK              

 2019

29.06.2019 Malvik,
Storsand Camping
Markku Mähonen Norsk Myndeklubb avd. Trøndelag EXC 1.VTKK CK   3.BHK  

Lure coursing resultater

 Lure Coursing lisens: 18. august 2010

 2014

           
26.04.2014 Trøgstad, Internasjonal Norge 9 av 11 62  

 2012

           
08.09.2012 Trøgstad, Internasjonal Norge 13 av 14 60,5  
12.08.2012 Bjurholm, Nasjonal Sverige 6 av 11 307 (76,75)  
28.04.2012 Trøgstad, Internasjonal Norge 4 av 10, CERT 89,75  

 2011

           
29.05.2011 Kemi, Nasjonal Finland 2 av 3, CERT 453 (75,5)  
01.05.2011 Trøgstad, Internasjonal Norge 5 av 9 72,75  

 2010

           
11.09.2010 Trøgstad, Internasjonal Norge 6 av 13 79,25